Ölüdeniz

Ölüdeniz Nerededir ve Nasıl Gidilir?

Ölüdeniz beldesi Muğla ‘da olup, Akyaka’dan karayoluyla ulaşım sağlayacaklar için öncelikle D-400 karayolu üzerinden Fethiye ‘ye gelmeleri gerekmektedir ardından 15 kilometrelik bir yolculuk ile Ölüdeniz’e ulaşmak mümkündür. Tabii ki herkesin aklında bu kadar yol nasıl gidilir? Vardır fakat bunun cevabı Akyaka Taksidir. Akyaka Taksi olarak sizi hızlı ve güvenli bir şekilde istediğiniz yere ulaştırmaktayız. Antalya, Burdur, Denizli ve Muğla illerinden bolca çam ağacının arasından -bölgenin çoğu ağacı çam ağacından oluşmaktadır- yapacağınız yolculukla keyifli bir şekilde Fethiye’ye ulaşabilirsiniz.

Ölüdeniz Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir beldedir. Ölüdeniz ’in en popüler olan yönü ise Ölüdeniz Kumsalıdır. Bu kumsal 2006 yılında Dünyanın en güzel kumsalı seçilmiştir.

Burada dağcılık, yürüyüş ve rafting yapılabilen bir yer olması burayı sevilen bir yer yapmaktadır. Buranın bir diğer doğa sporu ise yamaç paraşütüdür. Bu bölgede bulunan Babadağ dağından süzülerek denize doğru uzanan yaklaşık 30 ila 50 dakika arasında bir yolculuğa çıkmak burayı özel kılan bir yer getirmekte ve turistlerin ilgisini çekmektedir.

Ölüdeniz’ in görülmeye değer yerleri

               Kelebekler vadisi; bu vadi adını ağaçların ve kayaların üstüne konan ve uçuşan kelebeklerden almaktadır. Ayrıca bu bölge seksen tane kelebek türüne ev sahipliği de yapmaktadır. Tekne ile ulaşım sağlanmakta ve yerli ve yabancı turistlerin hayranlıkla izlediği ve ziyaret ettiği bir yerdir.

Likya yolu; Ölüdeniz’den başlayıp Antalya’ya kadar uzanan tarihi bir yoldur. Yol güzergahı üzerinde Phaselis, Simena, Myra ve Xanthos gibi 20’den fazla antik şehrin bulunduğunu bir yoldur. Aynı zamanda 2007 yılının En İyi Manzarası seçilen Gelidonya Feneri de yol boyunca görebileceğiniz popüler yerlerden biridir.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir