Bodrum

Bodrum-Akyaka arası ulaşım imkânlarını değerlendirdiğimizde iki farklı ulaşım yolu mevcuttur. Bunlardan ilki olan karayolu ulaşımı D-550 üzerinden 135 kilometredir ve tahmini 2 saat süren bir yolculuktan sonra Bodrum merkezine ulaşmak mümkündür.

Bir diğer yöntem olan feribot ile ulaşım D-400 üzerinden Datça ilçesine, oradan da feribot ile Bodrum’a ulaşmak mümkün. Sadece tek farklı yön ise hava şartları. Eğer hava şartları uygun değilse feribot seferleri durdurulmaktadır. Bu durumda da ulaşım bu güzergâh üzerinden sağlanamamaktadır.

Datça

               Datça-Akyaka arası D-400 üzerinden sağlanmakta ve 98 kilometredir. Datça’da bulunan Datça Plajı ve Taşlık Plajı buranın popüler plajlarından ve gidilebilecek en iyi yerlerdendir.  Buraların haricinde Datça Merkezinden 3 kilometre uzakta olan ve estetik manzarasıyla Kargı Koyu da bulunmaktadır. Aynı zaman da yerli ve yabancı turistler tarafından da çokça sevilen bir yerdir.

Marmaris

               Marmaris-Akyaka arası D-400 karayolu üzerinden sağlanmakta ve 32 kilometredir. Muğla’nın popüler yerlerinden olan Marmaris bolca gezilecek yer barınmaktadır. Marmaris ile ilgili yazımızı okumak isterseniz Akyaka’dan Marmarise Uzanan Gezi Rehberi adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Fethiye

               Fethiye Muğla’nın yine en popüler ilçelerinden biridir. Fethiye-Akyaka Arası 100 kilometre ve D-400 karayolundan sağlanmaktadır. Fethiye ilçesinin en özel ve en güzel yeri olan Ölüdeniz ise merkeze olan uzaklığı 15 kilometredir. Ölüdeniz sahili, denizi ve doğasıyla Muğla’ya ayrı bir ekosistem katmaktadır. Ayrıca Akyaka’dan Fethiye Ölüdeniz’e adlı yazımızı da okuyabilirsiniz.

               Tabi ki de tüm ilçelere gidebilmenin ortak konusu ulaşım. Ulaşım denince de akla ilk olarak taksi gelmektedir. Muğla’nın tüm bu güzelliklerini gezip görmek isteyen herkesin yanında olan Akyaka Taksi size 7/24 hizmet vermektedir. Akyaka’dan tüm ilçe merkezlerine güvenli ve konforlu bir hizmet vererek sizi gitmek istediğiniz yere ulaştırmaktadır. Sizin istek ve talebinize göre VIP hizmetlerimiz ile de sizin memnuniyetinizi arttırmaktayız.

İletişim Numaralarımız

0545-243-51-94    —–   0252-243-51-94


1 yorum

whoiscall · Mayıs 10, 2023 10:12 am tarihinde

Thanks

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir