Akyaka’dan Marmaris’e…

Akyaka’ya da yakın bir yerde bulunan Muğla’nın göz bebeği Marmaris, oldukça fazla gezilecek yerleriyle meşhur. Bünyesinde oldukça yer barındıran Marmaris’de tarihi eser, meşhur çarşılar, hayran bırakan plajlar ve akılda kalıcı gece hayatıyla tatilinizi eşsiz ve unutulmaz bir hale çevirmek mümkün. Gelin şimdide bu yazımızda, Marmaris’de gezilecek yerlere beraber göz atalım.

Eski Çarşı

Mimarisi İstanbul’un Kapalı Çarşısı’ndan esinlenen bu yerde güzel vakit geçirmek mümkün. Tarihi eser ürünleri, dokuma halıları ve bir çok ürünü bir arada görebilirsiniz. Bu çarşıda taklit ürünlerinde bulunduğunu bunlara dikkat etmeniz gerektiğini de söylemiş olalım.

Marmaris Kalesi

Milattan Önce 3000 yılında inşa edildiği söylenen bu yapıt şehirde her türlü kendini gösteriyor. Gezerken bile gözünüze çarpması yüksek ihtimal olan bu yapıt İyonlar tarafından M.Ö 1044 daha sonra ise İskender’in Marmaris’i fethetmesinin ardından onarım gördüğü söylenmektedir.

İçmeler Plajı

Merkeze çok yakın olan bu plaj Marmaris’e sadece 8 km uzaklıkta bulunuyor. Yakın olması çok tercih edilmesine sebep oluyor. Denizin temizliği ve ılıklığıyla ön plana çıkıyor. Denizi ılık seviyorsanız denemeniz gereken yerlerden bir tanesi.

Atlantis Water Park

Marmaris’in en büyük aquaparkı diyebiliriz. Ailenizle birlikte vakit geçirebileceğiniz hoş bir yer. Deniz kıyısının tam yanında bulunan parkın özel plajı mevcut. İçerisinde çok fazla seçenek bulunan bu park da mini golf, restoran, çocuk havuzu, bowling gibi aktiviteler yapmak mümkün.

Barlar Sokağı

Gece hayatı denince Marmaris’in göz bebeği barlar sokağı akla geliyor. Bir sokak boyunca bar,disko,cafe sizleri karşılıyor. Çok farklı ve eğlenceli mekanları olan bu sokak da gezerken her hangi birine girmeniz yeterli. Bu sokakta diskolar 4.00’a kadar açık. Gece hayatı severlere şiddetle tavsiye ediyoruz.

Uzunyalı Sahili

Marmaris’de tercih edilen en popüler ikinci bölge Uzunyalı sahili. Buranın artısı plajın hemen yanı başında bar, disko vb. Mekanların bulunması. Sahil boyunca eğlenebileceğiniz bir sürü yerler sizi bekliyor. Otellere yakınlığı ve gece boyunca yakın çevresinde yemek yiyebileceğiniz yerlerin oldukça fazla olması tercih edilmesinde en büyük etkenlerden bir tanesi. Özellikle tatilinizde Marmaris’e de zamanınızı ayırıp bu güzel yerleri tecrübe etmenizi önermekteyiz.

Akyaka Taksi olarak bu güzel yerlerde vakit geçirmenize aracılık etmekten mutluluk duyarız. Bir telefonunuzda dilediğiniz zamanda dilediğiniz yerdeyiz…


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir