Akyaka’da tatile gidip de meşhur mekanları tecrübe etmemek olmaz. Güne güzel başlamanızı sağlayacak kahvaltı ve akşam yemekleri yiyebileceğiniz Akyaka’nın meşhur restoranlarını ve gecenizi güzelleştirecek ve tatilin tadını eğlenerek çıkartabileceğiniz mekanları sizin için derledik.

Serinleten Ziyafet :Vira Vira

Akyaka’da kendini yeterince kanıtlamış olan Vira Vira, Azmak Nehri üzerinde kurulu. Sizi Mekanın kalitesiyle birleşen mutfak çeşitleri karşılıyor. Deniz ürünlerinde oldukça zengin bir menüye sahip olan bu işletme diğer seçenekleriyle de sizleri büyülemekte. Bu mekanda havanın sıcaklığını dert etmenize gerek kalmıyor. Yeşilliklerin arasında, buz gibi Azmak Nehrinin içerisine kurulu masalarda ayaklarınızı nehre sokabiliyorsunuz. Artık yemeklerin keyfini çıkartmamak için hiçbir sebep yok. Akıllara kazınacak bu mekanı kesinlikle rotanıza almalısınız.

Nehir Kenarı Kahvaltı Keyfi: Kordon

Azmak Nehri’nin kenarında deniz ürünlerinin tadını çıkarabileceğiniz her türlü ürünü tecrübe edebileceğiniz yerlerden birisi de Kordon Restoran. Sabahın erken saatlerinde size sundukları enfes serpme kahvaltısı güne güzel başlamanızın en büyük nedenlerinden biri olacaktır. İnanılmaz bir çeşitlilik olan bu kahvaltıdan doymadan kalkmayacağınıza emin olun. Gidilecek yerler arasında tercih edebileceğiniz bu restoran akşamları da mükemmel canlı bir görsele sahiptir.

Eski Toprak : Halil’in Yeri Restoran

Gelin şimdide çok eskiden beri bulunan ve Akyaka’da tanınan ve sevilen mekan olan Halil’in Yerini inceleyelim. Çok eski yıllarda kendi imkanlarıyla barakadan inşa ettiği restoranda hizmet sunan Halil ŞAHİN, 10 yıl sonra restoranı oğullarına devrediyor. Geçmişten bugüne çizgisini koruyup üzerine yeni lezzetler katan bu restoran Akyaka’da en sevilenler arasında yer alıyor. Güzel kahvaltıları ve yemekleriyle adeta büyüleyen restoranı denemeyi unutmayın.

Hızlı Bir Gece Hayatı : Space

Biraz daha sessiz bir bölgede bulunan bu mekan Akyaka’nın gece hayatındaki incisi diyebiliriz. 20.00dan sonra hareketlenmeye başlayan bu mekan tatile gelen gençler için oldukça uygun olduğunu söylemek mümkün. Hızlı şarkılarıyla eğlenmenizi sağlayacak ve kafanızdakileri unutturacak bu mekanı denemeden tatilinizi bitirmeyin.

Çok Çeşitli : Riders’Inn

Akyaka’da No:22 diye de bilinen bu mekan birden fazla amaca hitap ediyor. Burada hem konaklayabilir, hem de güzel yemeklerini tadabilirsiniz. Dilerseniz de canlı müzik ve dj performansları eşliğinde güzel bir gece geçirebilirsiniz. Kısacası günün her zamanı farklı farklı aktiviteler gerçekleştirebileceğiniz bir mekan.

Müdavim: Poison Pub

Akyaka’nın merkezi diyebileceğimiz sokağın tam başında bulunan bu bar insanların diğer mekanlardan çıktıktan sonra gelip sohbete ve geceye devam ettiği mekan. Bir gelenin bir daha geldiği alışınca bırakılamayan bu mekan insanların oldukça ilgisini çekiyor.

Tüm bu mekanlara gitmek için Akyaka içi tek ulaşım aracı olan Akyaka Taksi özel aracınız varmış gibi dilediğiniz an yanınızda. Akyaka içini hızlı bir şekilde gezmek için uygun fiyat tarifeli Akyaka Taksiyi tercih edebilir ve enerjinizi sadece gezmeye harcayabilirsiniz.


0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir