Muğla, Akyaka bölgesi sahip olduğu mükemmel ve eşsiz manzaraları ile plaj ve koylar bakımından mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yerdir. Akyaka’nın doğal plajları ve koyları her yıl yerli ve yabancı binlerce turist ağırlamaktadır.

Akyaka Halk Plajı

Akyaka halk plajı, eşsiz güzelliği ve kumsalıyla Akyaka’ya geldiğinizde kesinlikle gitmeniz gereken ilk plajlardandır. Şehir merkezine çok yakın olan plaja, ulaşım hızlı bir şekilde sağlanabilmektedir. Ayrıca, bu manzara karşısında yemek yiyebileceğiniz büfe, kafe ve restoranlarda bulunmaktadır.

72 Merdiven Koyu

Akyaka’ya geldiğinizde ziyaret etmeniz gereken koylardan biri de 72 Merdiven Koyu’dur. Bu bölgede deniz oldukça temiz ve güzeldir. Koy’un manzarası çok güzeldir, buraya gelip manzarayı izlemenize kesinlikle deyeceğine emin olabilirsiniz. 

Hayıtlı Plajı

Akyaka’ya geldiğinizde uğramanız gereken bir diğer plaj ise, Hayıtlı Plajı. Bu plaj taşlık bir yapıya sahiptir. Eğer Akyaka’da tekne turuna çıkarsanız, tekne bu plaja uğramadan geçmeyecektir. Burada güneşin batışını izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Akbük Koyu – Gökova

Akyaka bölgesinde uğramanız gereken bir diğer Koy ise Akbük Koyu. Manzarası çok güzel olan bu koy’da, deniz içerisinde, deniz kestanelerine rastlamak mümkün bu yüzden denize gireceksiniz, deniz ayakkabısıyla girmenizi tavsiye ediyoruz.

Akçapınar Plajı

Akyaka bölgesinde Rüzgar Sörfü yapmak isterseniz, kesinlikle bu plaja gelmelisiniz. Rüzgar Sörfüne çok uygun olan bu plajda, manzarada çok güzeldir. Plajda denize girilebilmektedir fakat plaj alanında çok fazla sörf yapan insanlar olduğundan, denize girmek için bu plaja gelmenizi tavsiye etmiyoruz.


1 yorum

Jennifer · Haziran 5, 2022 8:59 pm tarihinde

I used this taxi to go to Akbuk beach, and i was satisfied…

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir